loader image
Odkamienianie ekspresu do kawy

Ekspres do kawy to bardzo przydatne urządzenie, które w każdym domu pozwala bardzo łatwo przygotować pyszną kawę. Jednak by było to możliwe jak najdłużej, o ekspres należy odpowiednio dbać. Szczególnie dużym zagrożeniem jest twarda woda, która powoduje odkładanie się osadu z wytrąconego z niej wapnia, czyli popularnego kamienia. Jak powinno się odkamieniać ekspres?

Odkamienianie ekspresu do kawy krok po kroku

Odkładający się w elementach ekspresu, które mają kontakt z gorącą wodą kamień jest dość niebezpieczny dla urządzenia. Z czasem może prowadzić do zapchania wewnętrznych przewodów, co w konsekwencji bywa przyczyną bardzo poważnych awarii. Kamień odkłada się zawsze podczas ogrzewania twardej wody i niewiele można na to poradzić. Można jednak regularnie odkamieniać ekspres, do czego służą specjalne płyny i tabletki. Wiele nowoczesnych modeli ekspresów ma specjalny program odkamieniający. Zawsze jednak powinno się przestrzegać zaleceń producenta i do odkamieniania używać odpowiedniego preparatu. W przeciwnym razie można nawet doprowadzić do uszkodzenia wrażliwych elementów ekspresu.

Jak zapobiegać osadzaniu się kamienia?

Przede wszystkim należy zadbać o jakość wody, którą wlewamy do ekspresu. Jeżeli w domu mamy wodę bardzo twardą, nie poleca się do urządzenia używać jej prosto z kranu. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie użycie wody wstępnie przegotowanej. Dobrą praktyką jest również używanie wody przefiltrowanej. Jeżeli jednak w naszym mieszkaniu dysponujemy wodą wodociągową raczej miękką, albo mamy na stale zainstalowany filtr w instalacji, to możemy zdecydować się na użycie wody prosto z kranu.

Konserwacja ekspresu – o czym trzeba pamiętać?

Aby ekspres mógł cieszyć nas jak najdłużej i codziennie dostarczać satysfakcjonującej w smaku kawy, należy odpowiednio o niego dbać. Bardzo ważne jest to, by udać się z urządzeniem do serwisu zawsze, kiedy tylko zaobserwujemy nieodpowiednie jego działanie. Nie należy z tym zwlekać, ponieważ drobna awaria może łatwo przerodzić się w poważny problem. Na szczęście Warszawa, tak samo jak inne duże miasta to miejsce, w którym bardzo łatwo znaleźć można profesjonalny serwis tego typu urządzeń.

Jeśli uważasz, że Twój ekpres do kawy wymaga przeglądu lub uległ awarii, zaprawszmy do skorzystania z naszych usług.

 

FORMULARZ ZŁOSZENIA NAPRAWY